Jak zabezpieczyć dom przed kradzieżą?

Decydując się na solidne zamki antywłamaniowe, systemy alarmowe czy czujniki ruchu, chronisz skutecznie zarówno swoich najbliższych, jak i swoje mienie. Złodzieje bowiem nie tylko szukają okazji, kiedy nie ma nas w domu. Po łup wejdą również pod osłoną nocy, kiedy wszyscy śpią. Jak więc skutecznie zabezpieczyć dom przed kradzieżą?

Zainwestuj w dobrej klasy drzwi antywłamaniowe

Jeśli uważasz, że system alarmowy czy monitoring to dla Ciebie zbędny wydatek, to zapewnij sobie bezpieczeństwo wybierając przynajmniej dobre zamki antywłamaniowe Gerda, Keso czy Dierre. Im wyższa klasa bezpieczeństwa, tym złodziej będzie potrzebować więcej czasu, by sforsować mechanizm. Jeśli to jedynie np. zamek do drzwi dierre ma chronić Twój dom, to skorzystaj z fachowej pomocy w tym temacie. Pogotowie ślusarskie z pewnością pomoże Ci w doborze zamka i odpowiednio go zamontuje. Dzięki temu zamek nie będzie podatny na różnego typu awarie i spełni swoje funkcje antywłamaniowe.

Pomyśl o czujnikach ruchu

Choć czasem reagują na ruch liści, przebiegającego kota, czy podchodzącego zbyt blisko ogrodzenia psa sąsiada, to zwłaszcza w nocy, pełnią bardzo przydatną rolę. Jeśli mieszkasz na peryferiach, bądź z dala od sąsiednich zabudowań, to czujniki ruchu i system alarmowy powinien być wręcz standardowym wyposażeniem Twojego domu.

Czujniki ruchu przydatne są również na większej posesji, a także jeśli np. garaż czy komórka połączona jest z wejściem bocznym domu. To bowiem neuralgiczne punkty, które ułatwiają włamywaczom przedostanie się do domu. Jeśli więc inwestujesz tylko w drzwi antywłamaniowe, to wykonując montaż zamka do drzwi głównych, pomyśl o lepszym zabezpieczeniu też drzwi dodatkowych, bramy garażowej, czy komórki.

Inteligentny dom – stróż na miarę nowoczesnych czasów

Twój dom jest wtedy najbardziej bezpieczny, jeśli chroniony jest na wiele sposobów. Antywłamaniowy zamek do drzwi, czy dobrej jakości kłódki chronią wejścia główne, ale złodziej może przedostać się np. przez okno. Dlatego pomyśl o roletach i alarmie. Tego rodzaju zabezpieczenia uruchomisz nawet będąc poza domem, wykorzystując do tego specjalne aplikacje.

Jeśli chcesz poczuć się naprawdę bezpiecznie, możesz podpisać umowę z firmą ochroniarską, zamontować pełny monitoring, a podczas urlopu dodatkowo poprosić sąsiada, by miał oko na Twoją posesję. Będziesz spać spokojniej, gdy domostwa pilnuje mastif tybetański albo dwa rottweilery. To wszystko jednak będzie mieć sens, jeśli zachowasz też ostrożność, np. przy wpuszczaniu obcych osób do własnego domu. Pamiętaj też, że złodziej obserwuje zazwyczaj dom przed dokonaniem napadu. Wiedząc, że pojechałeś na urlop, nie przestraszy się np. włączonego światła. Natomiast alarm i dobrej jakości zamek antywłamaniowy skutecznie utrudnią mu pracę a nawet zniechęcą do dalszych działań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *