Może jednak taniej wyjdzie naprawa?

Ostatnimi czasy pokutuje przekonanie, że wiele sprzętów różnego rodzaju produkuje się tak, aby nie służyły za długo oraz żeby nie opłacało się ich naprawiać. Jednocześnie wciąż są dostępne różne części zamienne choćby do urządzeń audio i video.

Dlatego więc warto zawsze spróbować przynajmniej określić, czy:

  • awaria jest poważna i w jakim stopniu oraz
  • ile będzie kosztowała jej naprawa.

Może się bowiem okazać, że jest to coś zupełnie banalnego, a jeżeli – przy okazji – dany sprzęt był jednak z wyższej półki cenowej, tym bardziej warto sprawdzić, czy nie opłaci się o niego powalczyć, zamiast kupować nowy.

Gdzie sprawdzić, co się stało?

Z zepsutym sprzętem warto udać się tam, gdzie specjaliści są w stanie szybko sprawdzić, co się stało i wycenić naprawę. Często jest to bezpłatna usługa świadczona przez konkretny serwis AV. Dodatkowo można tu dowiedzieć się, czy posiadany sprzęt ma na tyle dobre parametry, że warto w niego zainwestować konkretną kwotę, bo nowy w podobnej cenie może mu pod względem parametrów dorównywać np. zaledwie w kilkudziesięciu procentach. Trzeba powiedzieć jasno: nie każdy, kto kupuje konkretny sprzęt, do końca zdaje sobie sprawę z jego parametrów; wielu klientów ufa po prostu wiedzy i poleceniom sprzedawców.

Nikt rozsądny nie pozbędzie się ot tak dobrej jakości urządzenia, jeżeli można przywrócić mu pełnię sprawności na kolejne lata użytkowania. Nowe, bardziej nowoczesne i droższe odpowiedniki mogą już nie być równie proste w naprawie.

Wycena, decyzja, naprawa

Warto mieć na oku dobry i sprawdzony serwis audio video. W ciągu kilku lat można dzięki temu zaoszczędzić ładną sumę, nie decydując się na zakup nowego urządzenia, jeżeli można naprawić stary. Dość często zdarza się, że zużyciu ulega tylko jedna, niezbyt droga część, którą można dość szybko wymienić. Warto dodatkowo pamiętać, że wiele serwisów tego typu naprawia sprzęt będący jeszcze na gwarancji lub już już w okresie pogwarancyjnym. W przypadku wciąż ważnej gwarancji wskazane jest udanie się do jednego z serwisów sugerowanych przez producenta – tam na pewno gwarancja zostanie uznana i naprawa może być nawet darmowa.

Q-Fidelity: Serwis urządzeń audio video.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *