Co obecnie w ogrzewnictwie „trzeszczy”.

Aby przez cały rok cieszyć się przytulną i ciepłą atmosferą w swoim mieszkaniu, trzeba oczywiście postawić na porządne grzejniki, które nie zawiodą w najmniej spodziewanym momencie. Aby wybrać porządne grzejniki należy zwrócić uwagę nie tylko na ich rozmiar i moc grzewczą, ale również na design. Oprócz samych grzejników nie można zapominać również o akcesoriach, które umożliwią stabilne i estetyczne zamontowanie całego systemu grzewczego. Artykuły grzewcze są jednymi z tych produktów na których nigdy nie warto oszczędzać.

Tradycyjne grzejniki drabinkowe do łazienki

Jeżeli chodzi o grzejniki łazienkowe dekoracyjne, to największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście modele drabinkowe, dzięki którym można szybko wysuszyć odzież i ręczniki. Nowoczesne drabinki grzewcze co roku zaskakują oryginalnymi kształtami i oryginalnymi kolorami. Jeszcze kilka lat temu w sprzedaży spotkać można było jedynie proste, białe i srebrne modele. W dzisiejszych czasach producenci coraz częściej oferują grzejniki łazienkowe Katowice o barwie złota i czerni. W obecnym sezonie najmodniejsze są grzejniki stylizowane na vintage albo modele, które wyróżniają się nieregulowanym ułożeniem drążków. Coraz popularniejszym rodzajem grzejników drabinkowych są nowoczesne grzejniki w formie ścianki działowej. Niestety mają one dość duże rozmiary, dlatego też nie sprawdzą się najlepiej w małych łazienkach.

Grzejniki dekoracyjne z lustrem

W łazienkach coraz częściej można spotkać praktyczne grzejniki dekoracyjne z lustrem. Jest to bardzo szykowny i praktyczny grzejnik, który doskonale sprawdzi się w nowoczesnych łazienkach. Lustro optycznie powiększa łazienkę, dlatego też tego typu rozwiązanie idealnie sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach.

Jakie grzejniki są w modzie?

Oferta grzejników dekoracyjnych jest bardzo szeroka i różnorodna, dzięki czemu praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie. Osoby, które nie mają możliwości wymienienia starych grzejników na nowe, mogą oczywiście skorzystać z pomocy specjalnych paneli dekoracyjnych. Dzięki nim można umiejętnie zamaskować nawet bardzo zniszczone grzejniki. W nowoczesnych mieszkaniach coraz częściej montuje się grzejniki kanałowe, które skutecznie chronią przed napływem zimnego powietrza z balkonów i tarasów. Nowoczesne grzejniki kanałowe są idealnym uzupełnieniem dla ogrzewania podłogowego.

Z jakiego materiału grzejniki wybrać?

Aby wybrać porządne grzejniki na lata, warto zwrócić uwagę także na materiał z którego są one wykonane. Jeżeli chodzi odporność na korozję, to godne uwagi są grzejniki żeliwne. Niestety są one bardzo ciężkie i co najgorsze dość trudno jest sterować ich temperaturą. Nowe grzejniki żeliwne bardzo często nawiązują do antycznych czasów. Jednym z najpopularniejszych materiałów z których produkuje się grzejniki jest oczywiście aluminium. Grzejniki wykonane z aluminium są bardzo lekkie, ale niestety łatwo je uszkodzić, dlatego też należy na nie uważać. Do niektórych grzejników aluminiowych dodaje się również miedź, dzięki której można rozwiązać problem z korozją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *