Firmowa strona internetowa – od czego zacząć?

Firmowa strona internetowa to znacznie więcej niż tylko zwykła wizytówka firmy. Muszą się tam znaleźć oczywiście informacje kontaktowe, dzięki którym potencjalni klienci będą w stanie nawiązać współpracę lub złożyć zapytania ofertowe. Profesjonalna i nowoczesna strona nie może jednak ograniczać się jedynie do formularza kontaktowego, ponieważ z dużym prawdopodobieństwem zniechęci to nawet osoby z polecenia. Czy można samodzielnie zarządzać treścią na stronie bez struktur IT lub wiedzy z zakresu programowania? Na czym polega hosting zewnętrzny? Jak podnieść liczbę wejść i przyciągnąć nowych kontrahentów? W poniższym wpisie odpowiadamy na te pytania.

Czym jest hosting?

Hosting strony internetowej to usługa związana z udostępnianiem wirtualnej przestrzeni na danym serwerze. Zlecenie hostingu zewnętrznej firmie jest znacznie wygodniejsze i tańsze niż samodzielne utrzymywanie serwerowni. Dzięki podjęciu współpracy z profesjonalnym dostawcą usług hostingowych nie trzeba martwić się kwestiami technicznymi (np. związanymi z alokacją wirtualnej przestrzeni albo optymalizacją przepustowości). Wsparcie doświadczonego partnera biznesowego w tym zakresie pozwala uniknąć także problemów związanych z atakami cyberprzestępców, którzy przy pomocy technik takich jak DDoS mogą uniemożliwiać uzyskanie dostępu do plików. Wyjaśniając czym jest hosting należałoby zwrócić też uwagę na kwestię adresu serwera, który w przypadku stron internetowych przekierowywany jest przez system DNS (Domain Name System). To właśnie dzięki niemu w oknie przeglądarki możemy wpisać nazwę strony zamiast ciężkich do zapamiętania adresów IP.

Pixlab – Firma tworząca strony internetowe

Jednym z głównych filarów działalności naszego Software House jest tworzenie oryginalnych i nieszablonowych stron internetowych. Przez ponad 17 lat działalności udało nam się zbudować z naszymi partnerami biznesowymi dziesiątki sklepów internetowych i platform sprzedażowych. Pixlab to profesjonalna firma tworząca strony internetowe nie tylko dla branży e-commerce, ale także i urzędów, instytucji, miast, gmin, powiatów, muzeów oraz służb mundurowych. Więcej szczegółowych informacji na temat naszych projektów znaleźć można w zakładce „realizacje” na naszej stronie.

Jak poprawić ruch na stronie?

Generowanie dodatkowego ruchu staje się dużo łatwiejsze dzięki profesjonalnemu oprogramowaniu. Systemy do zarządzania treścią CMS (Content Management System) to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie posiadają wiedzy z zakresu programowania. To właśnie dzięki nim w czasie rzeczywistym nawet kilkanaście osób jednocześnie może zajmować się zarządzaniem poszczególnymi sekcjami. Bardzo istotna jest tu także kwestia pozycjonowania, która w dużym stopniu uwarunkowana jest dostępną na stronie treścią. Regularnie pojawiające się wpisy blogowe to jedna z wielu metod, która pozwala m.in.:

– poprawić widoczność w wyszukiwarce,

– zaprezentować nowe produkty i rozwiązania,

– poszerzyć wiedzę aktywnych użytkowników,

– przyciągnąć i przekonać do siebie nowych klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *