Trawa krajobrazowa nie tylko na trawniki

Tak zwana sztuczna trawa robi prawdziwą furorę. Nie da się ukryć, że współcześnie, gdy potrzebne są proste i funkcjonalne rozwiązania, coraz więcej osób sięga właśnie po nią. Sztuczna trawa ogrodowa sprawdzi się w wielu różnych aranżacjach, zarówno w przestrzeni wokół domu, jak też na przykład na boiskach szkolnych i boiskach piłkarskich.

Sztuczna trawa do ogrodu i nie tylko

Czym jest sztuczna trawa? To trawa, która wykonana jest z materiałów syntetycznych, natomiast jej walory wizualne są niezwykle podobne do trawy naturalnej. Dlatego też jest jej znakomitą atrapą. Gdy patrzy się na trawę z większej odległości, praktycznie w ogóle nie widać różnicy. Poza tym jest też przyjemna w dotyku, a wersje premium, które są w wyższych cenach, są niezwykle miękkie i przyjemne dla stóp. Założenie trawnika ze sztuczną trawą to jedna z dobrych opcji na zagospodarowanie różnych przestrzeni, między innymi boisk piłkarskich, terenów wokół domów czy budynków publicznych, a także na tarasach i balkonach.

Cechy charakteryzujące sztuczną trawę

Założenie trawnika ze sztuczną trawą czyli montaż sztucznej trawy rozwiązuje sporo problemów. Dlaczego? Ponieważ sztuczna trawa to produkt niezwykle trwały i odporny na wszelkie uszkodzenia, któremu niestraszne żadne warunki atmosferyczne, nawet te najtrudniejsze. Dlatego też sztuczna trawa wygląda tak samo bez względu na aurę panującą na zewnątrz. Jest odporna między innymi na wilgoć, wysoką temperaturę, mróz. Niskie koszty utrzymania trawy, która nie musi być koszona, nawożona, nawadniana, to kolejne plusy. Za założenie trawnika płaci się raz, a później można po prostu cieszyć się jego walorami użytkowymi, oraz tym jak komponuje się, upiększając przestrzeń.

Plusy sztucznej trawy

Współcześni ludzie poszukują wygodnych rozwiązań. Z jednej strony pragną ładnie zagospodarować przestrzeń wokół domu, z drugiej nie chcą poświęcać zbyt dużo cennego czasu na przykład na koszenie trawnika, co w sezonie wiosenno-letnim trzeba robić nawet co tydzień. Zamiast spędzać niekończące się godziny na pielęgnowaniu trawy, lepiej po prostu wybrać rozwiązanie, które nie wymaga żadnych dodatkowych nakładów pracy. To właśnie zapewnia trawnik ze sztucznej trawy. W Polsce to rozwiązanie stosowane jest już od wielu lat. Tak naprawdę ostatnie lata przyniosły jednak zwiększenie popularności sztucznego trawnika, wybieranego już nie tylko do wykładania na przykład na boiskach, ale też w przestrzeniach prywatnych, na przykład na balkonach.

Trawa na balkonie

Balkon lub taras może stać się wyjątkowo przyjemnym miejscem do wypoczynku w ciągu dnia. Podłoże można wyłożyć sztuczną trawą, która naprawdę prezentuje się jak ta prawdziwa. Taka dekoracja tarasu szybko wyczaruje miły klimat, dzięki czemu stworzy się miejsce wręcz perfekcyjne do odpoczynku. Rozważając nowe pomysły na dekoracje tarasu lub balkonu, warto na poważnie wziąć pod uwagę sztuczny trawnik. Założenie trawnika to rozwiązanie na wiele lat. Inwestuje się raz, a korzysta przez kolejne sezony z tego funkcjonalnego i atrakcyjnego wizualnie wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *