Innowacje cyfrowe dla branży motoryzacyjnej są nie tylko dla klasy premium

Oczekiwania użytkowników wobec nowo nabywanych aut rosną. Samochód ma już nie tylko zapewniać bezpieczną i szybką jazdę do celu, ale być także źródłem rozrywki i przyjemności z jazdy. Firmy z branży automotive muszą sprostać tym wymaganiom, by utrzymać się na rynku. W samochodach coraz częściej pojawiają się rozwiązania typowe dla środowiska Internetu Rzeczy (IoT).

Produkty cyfrowe zwiększające bezpieczeństwo i funkcjonalność

Dzięki osiągnięciom nauki i techniki można poprawić komfort jazdy lub zapewnić rozrywkę pasażerom, ale warto je wykorzystać przede wszystkim w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

Produkty cyfrowe, które wdraża firma Global Logic w branży motoryzacyjnej, to między innymi zdalna pomoc diagnostyczna, przydatna w razie nagłej awarii na drodze, systemy wspierające kierowanie pojazdem, a także wirtualne instruktaże konserwacji.

Dzięki rozwiązaniom w chmurze możliwe jest także stworzenie systemu łączności samochodu ze światem. Jednym z projektów realizowanych przez Global Logic dla branży motoryzacyjnej było zaprojektowanie rozwiązania, dzięki któremu w razie wypadku służbom przekazywane są dane na temat liczby pasażerów i wystrzelonych poduszek powietrznych oraz informacje zebrane z czujników zewnętrznych.

Innym przykładem komunikacji za pomocą narzędzi informatycznych jest zdalna aktualizacja oprogramowania samochodowego. Takie rozwiązanie pozwala dbać o software na bieżąco, bez ryzyka zignorowania lub zapomnienia o tym przez użytkowników pojazdów.

Kierowcy mogą korzystać również z narzędzi diagnostycznych działających na podstawie danych przekazywanych z mikroczujników. Te są rozmieszczone w różnych punktach samochodu i przekazują dane o błędach. Te są wyświetlane w czytelnej formie na komputerze.

Innowacje zwiększające komfort jazdy

Produkty cyfrowe już od jakiegoś czasu są wykorzystywane do zapewnienia przyjemności z jazdy kierowcy i pasażerom. Użytkownicy oczekują, że samochód będzie jednocześnie centrum rozrywki, da kierowcy wsparcie w postaci aktualnych informacji, a zastosowane przez producenta rozwiązania umożliwią maksymalną personalizację interfejsu.

To wszystko jest już możliwe, jednak zebranie tych wszystkich funkcji w jedną całość stanowi wyzwanie dla programistów. Aby ułatwić im pracę, firma Global Logic oferuje gotowe symulatory środowiska sprzętowego oraz zintegrowane oprogramowanie do tworzenia interfejsów graficznych. Za pomocą tych narzędzi można szybko tworzyć systemy audio-nawigacyjne i sterujące, a następnie testować je w warunkach zbliżonych do realnych.

Fascynują Cię możliwości, jakie dają technologie cyfrowe w branży motoryzacyjnej? Dołącz do zespołu Global Logic, by tworzyć oprogramowanie przyszłości. Sprawdź aktualne oferty pracy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *