Laptopy poleasingowe, czyli jakie?

Często zdarzają się sytuacje, w których komputer bądź laptop odmawiają posłuszeństwa, a ich naprawa jest zdecydowanie nieopłacalna. Wówczas warto rozpocząć poszukiwania nowego urządzenia, które będzie spełniać oczekiwania w przynajmniej takim samym stopniu, co poprzedni model. Za sprzęt z dobrymi parametrami, który posłuży przez długi czas trzeba jednak zapłacić adekwatnie wysoką cenę. Co zrobić w sytuacji, gdy dany moment nie jest najlepszy na takie wydatki? Coraz większą popularnością cieszą się laptopy poleasingowe, które oferują równie wysoką jakość, bez uszczuplania zasobów portfela.

Laptopy poleasingowe, czyli jakie?

Używane urządzenia elektroniczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw. Często objęte są gwarancją producenta, co jest niewątpliwie dodatkowym atutem. W sprzedaży można znaleźć laptopy poleasingowe, tablety, notebooki, komputery stacjonarne oraz wiele innych sprzętów.

Kupując sprzęt poleasingowy powinna istnieć możliwość weryfikacji, jak długo dane urządzenie było użytkowane, a także jakie dokładne parametry posiada. W przypadku komputerów gamingowych, znalezienie używanego modelu w dobrym stanie może być czasochłonne, jednak jeśli chodzi o komputery służące do pracy biurowej, to ich oferta jest bardzo szeroka, a do tego dostępne są w naprawdę atrakcyjnej cenie.

Czy warto kupić laptopa poleasingowego?

Szukając laptopa poleasingowego dobrze jest zacząć od określenia swoich potrzeb oraz od sprecyzowania, do czego przede wszystkim będzie służył zakupiony komputer przenośny. Wówczas łatwiej będzie odnaleźć odpowiedni model, z jak najbardziej dopasowanymi do użytkownika parametrami. W związku z tym, iż jest to kilkuletni sprzęt, najlepiej jest stawiać na znanych, wiodących producentów, których urządzenia cieszą się dobrymi opiniami nawet po latach.

Najczęściej spotykane laptopy poleasingowe to modele typowo biurowe, używane do celów biznesowych. Zwykle można w nich znaleźć wysoką wytrzymałość i wydajność, przede wszystkim ze względu na potrzebę używania w różnych okolicznościach. Na rynku znaleźć można bardzo szeroki wybór laptopów poleasingowych, które z pewnością odpowiedzą na potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

Bezawaryjne, tanie laptopy poleasingowe

Kupując używane laptopy należy pamiętać o tym, że takie urządzenia były w użytku często kilka lat, przez co nawet w najlepszych modelach mogą zdarzyć się minimalne ślady użytkowania, jak rysy, luźne elementy, martwe piksele na ekranie czy też lekko uszkodzona klawiatura. Warto więc sprawdzić komputer pod każdym aspektem.

O czym warto pamiętać kupując laptopy używane?

Po określeniu swoich wymagań, dotyczących laptopa, warto zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi poszczególnych jednostek – jak długo był używany, gdzie oraz jakie miał główne przeznaczenie. To pomoże w określeniu jego dotychczasowej eksploatacji i może być pomocne w znalezieniu modelu dopasowanego do swojej branży. Nie zawsze takie informacje są dostępne, jeśli jednak można się z nimi zapoznać, to zdecydowanie warto to zrobić. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie, czy wybrany komputer poleasingowy posiada nadal gwarancję producenta. Może okazać się bardzo przydatna, gdyby z jakiegoś powodu laptop przestał prawidłowo działać.

Ważne jest, aby dokładnie sprawdzić stan wizualny, w jakim jest laptop poleasingowy. O ile widoczne ślady użytkowania, jak drobne zadrapania i wytarte od częstego używania klawisze to norma, o tyle pęknięcia lub obicia mogą świadczyć o tym, iż sprzęt upadł z wysokości. To z kolei oprócz względów estetycznych może negatywnie wpłynąć na prawidłowe działanie podzespołów. Jeśli z zewnątrz wszystko wygląda w porządku, można ocenić stan techniczny sprzętu.

Poleasingowe laptopy – czy można w nich znaleźć procesor Intel Core i5?

Laptopy poleasingowe zwykle mają już za sobą kilka lat pracy, przez co należy mieć na uwadze to, że ich parametry będą różnić się od tych, które znaleźć można w najnowocześniejszych urządzeniach. Jeśli jednak nowy sprzęt w momencie zakupu był wysokiej klasy, a do tego wciąż posiada gwarancję i stosunkowo nowe podzespoły, wówczas nie powinno to stanowić żadnej przeszkody.

Wybór sprzętu poleasingowego, jeśli chodzi o specyfikację techniczną, powinien przebiegać bardzo podobnie, jak wygląda to w przypadku wybierania nowego urządzenia. Warto zadbać o to, aby miał dobry, minimum czterordzeniowy procesor, jak Intel Core i3, dzięki któremu można mieć pewność, że komputer bez problemu posłuży jeszcze kilka lat. Jeśli to możliwe, warto jednak poszukać sześciordzeniowego, jak model procesora Intel Core i5 lub Intel Core i7. To, co definitywnie powinien posiadać, jeśli chodzi o ilość pamięci RAM to minimum 8 GB RAM DDR4 do zapewnienia szybkiej i sprawnej pracy. Dobrze, jeśli wybrany model posiada wbudowany dysk SSD, który nie traci na wydajności pod wpływem czasu. Przyda się także dobra karta graficzna i system Windows 10. Przekątna ekranu powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb użytkownika, najczęściej jednak jest to 1366 x 768.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *