Monitor 240 Hz – płynność w grach

Jednym z najważniejszych elementów specyfikacji monitora gamingowego jest częstotliwość odświeżania obrazu. Równie ważne są także kwestie takie jak rozdzielczość oraz zastosowane technologie. Produkty o odpowiednich parametrach do gier można znaleźć w ofercie firmy Samsung.

Monitor 240 Hz – propozycja dla graczy

Wysoka częstotliwość odświeżania pozwala osiągnąć doskonałą płynność w grach, a także potencjalnie zyskać przewagę nad przeciwnikami dzięki możliwości szybszej reakcji. Warto zwrócić uwagę szczególnie na modele o zakrzywionej konstrukcji, takie jak monitor 240 Hz LC27RG50. Tego typu matryca jest dostosowana do budowy ludzkiego oka, co sprawia, że pole widzenia przy użyciu takiego ekranu jest szersze, a wzrok męczy się zauważalnie mniej nawet po wielu godzinach grania.

Co więcej, model LC27RG50 jest kompatybilny z technologią G-Sync. To rozwiązanie przeznaczone dla kart graficznych Nvidia – dzięki jego wykorzystaniu można zniwelować opóźnienia, przeskakiwanie i rwanie obrazu. Monitor 240 Hz LC27RG50 jest dostępny na stronie producenta.

Postaw na monitor Samsung 240 Hz – płynność i wiele więcej

Model LC27RG50 zapewnia nie tylko wysoką częstotliwość odświeżania i zakrzywioną konstrukcję. To produkt, który wyróżnia się także wyjątkowym designem – ramki wokół ekranu są bardzo cienkie, co pozwala w pełni wykorzystać gabaryty urządzenia, jak również korzystać z dwóch monitorów jednocześnie bez zauważalnego „przejścia” między wyświetlaczami. Nie można także pominąć rewelacyjnych parametrów obrazu – współczynnik kontrastu na poziomie 3 000:1 sprawia, że nawet głęboka czerń i jasna biel będą prezentować się

Rozdzielczość tego monitora wynosi 1 920 na 1 080 pikseli, co pozwala cieszyć się świetnymi doznaniami w najnowszych tytułach przy zachowaniu płynności obrazu. Kąty widzenia to 178 stopni zarówno w pionie, jak i poziomie – kolory pozostaną niezaburzone bez względu na miejsce, z którego patrzymy na ekran. Nie zabrakło także dodatkowych rozwiązań dla graczy, takich jak tryb Picture Mode, który dopasowuje parametry obrazu do gatunku gry. Low Input Lag Mode pozwala z kolei zminimalizować opóźnienie wejściowe.

Monitor Samsung – dlaczego warto zdecydować się na produkt od tego producenta?

Wśród propozycji od południowokoreańskiej firmy można znaleźć zarówno modele przeznaczone dla graczy, jak i urządzenia do wykorzystania w biurze czy sprzęty mające służyć jako domowe centrum multimedialne. Niezależnie od rodzaju urządzenia każdy monitor Samsung cechuje się obecnością zaawansowanych rozwiązań oraz wysokim standardem produkcji. Rozdzielczość może wynosić nawet 5K (Dual QHD – 5 120 × 1 440 pikseli), a przekątna ekranu dla największych modeli to aż 49 cali. Tego typu propozycje zainteresują przede wszystkim graczy, którzy chcą grać w najnowsze tytuły w doskonałej jakości. Nie brakuje także mniejszych modeli, które sprawdzą się w typowych zastosowaniach.

Monitory firmy Samsung mogą oferować dodatkowe funkcje, takie jak tryb oszczędzania wzroku czy wbudowana platforma Smart Hub do obsługi serwisów streamingowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *