Fiat 500 – stylowy samochód miejski

Szukasz komfortowego i stylowego samochodu do poruszania się po miejskiej przestrzeni? Kompaktowego, a zarazem kultowego? Inteligentnego i dynamicznego? Zwróć uwagę na Fiata 500. Ten model to prawdziwa, żywa miejska legenda, obok której trudno przejechać obojętnie. Wystąpił nawet jako jeden z bohaterów w filmie animowanym „Auta”. Zachwyca wyglądem zarówno zewnętrznym, jak i wewnętrznym, a systemy w nim zastosowane pozwalają na bezpieczną jazdę nawet dla początkujących użytkowników.

Początki Fiata 500

Po raz pierwszy Fiat 500 został zaprezentowany na początku lipca 1957 roku w Turynie. Model wziął swoją nazwę od pojemności skokowej dwucylindrowego silnika i charakteryzował się płóciennym dachem odsuwanym do tyłu i drzwiami otwieranymi pod wiatr. Co ciekawe, po kilku liftingach, produkcję pojazdu zakończono 1 sierpnia 1975 roku, a w 2007 roku, z okazji 50. rocznicy istnienia modelu, wprowadzono do produkcji jego nowoczesną wersję.

Stylowy wygląd i komfortowe wnętrze

Legendy się nie starzeją, a jedynie zmieniają, dlatego nowy Fiat 500 bardzo przypomina swój pierwowzór. Ma jednak odświeżone nadwozie, wnętrze oraz technologię. Wygląd zewnętrzny  nowego modelu cechuje się stylowymi wykończeniami, brakiem drapieżnych rysów, eliptycznymi reflektorami, chromowanym zderzakiem oraz trójwymiarową kratą wlotu powietrza.

„Wszystko to w połączeniu ze sportowymi felgami i żywymi kolorami karoserii sprawia, że Fiat 500 uchodzi za stylowy miejski samochód o pozytywnym wizerunku – zapewnia właściciel ADF Auto” – największego, autoryzowanego dealera samochodów Fiat, Alfa Romeo, Lancia, Jeep, Abarth i IVECO w południowo-zachodniej Polsce.

We wnętrzu komfort zapewniają przednie fotele oraz tylna kanapa. Elementy zaprojektowane zostały tak, aby wykorzystać w pełni miejsce w środku, a deska rozdzielcza z eleganckimi wykończeniami zapewnia łatwy dostęp do wszystkich funkcji samochodu. Tym samym płynnie przechodzi do nowoczesnej technologii Fiata 500.

System multimedialny

Fiat 500 wyposażony jest w zaawansowany system multimedialny Uconnect™, który składa się z kilku praktycznych funkcji. Aby uprzyjemnić sobie czas w podroży, można skorzystać z Uconnect Radio — prostego, lecz kompleksowego systemu audio z tunerem AM/FM, wejściami USB/AUX oraz sterowaniem z poziomu kierownicy. Do dyspozycji jest osiem kanałów w systemie Beats Audio Hi-Fi ze wzmacniaczem DSP, sześcioma głośnikami oraz subwooferem o łącznej mocy 440W.

System można upiększyć również 5-calowym ekranem dotykowym lub 7-calowym ekranem dotykowym HD, które ułatwią korzystanie z funkcji LIVE, obejmujących dostęp do serwisów TuneIn, Deezer, Reuters, Twitter, Facebook, my:Car oraz eco:Drive. Ten ostatni jest aplikacją, która pomaga w zredukowaniu emisji dwutlenku węgla, informując o stylu jazdy w czasie rzeczywistym i dając wskazówki, jak go poprawić.

Pakiet Uconnect™ 7” HD Nav LIVE umożliwia ponadto korzystanie z najbardziej zaawansowanych opcji nawigacji systemu Uconnect™, które obejmują mapy TomTom 2.5D oraz wszystkie usługi TomTom LIVE, takie jak: aktualizacje informacji o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, prognozy pogody, ostrzeżenia o fotoradarach oraz możliwość wyszukiwania punktów POI.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *