Elementy skutecznego systemu monitoringu

Nowoczesne systemy bezpieczeństwa wspierane monitoringiem to nieodłączny element ochrony obiektów użyteczności publicznej, biurowców oraz hal produkcyjnych, a coraz częściej także budynków mieszkalnych. Skutecznie zwiększają bezpieczeństwo, jak również umożliwiają obserwowanie i pozyskiwanie informacji o tym, co aktualnie dzieje się na terenie budynku czy też na zewnątrz. Większość tego rodzaju systemów umożliwia zapisywanie obrazu, dlatego w razie zaistnienia takiej konieczności, w każdej chwili można przejrzeć zapis z monitoringu. Najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa są bowiem naszpikowane coraz bardziej zaawansowanymi elementami i mają coraz większe możliwości. Dzięki temu znajdują coraz szersze zastosowanie.

Kamera – efektywny element skutecznego monitoringu

Współczesne systemy bezpieczeństwa składają się z wielu części składowych. Jedną z najważniejszych jest nowoczesna kamera full hd. Są one zaopatrzone w szereg zaawansowanych technologicznie funkcji, dzięki którym jakość uzyskiwanych obrazów jest najwyższej jakości. W nowoczesnych systemach monitorowania stosuje się kamery kopułowe, jak również tubowe. Dzięki zastosowaniu w nich najwyższej klasy obiektywów o wysokiej rozdzielczości, cyfrowej redukcji szumów oraz wielu innych funkcji, zapewniają doskonałą przejrzystość nagrań nawet w najtrudniejszych warunkach takich jak mgła czy intensywne opady atmosferyczne. Doskonale sprawdzają się również przy słabym doświetleniu obiektu. Monitoring zewnętrzny, jak również wewnętrzny wyposażony w tego rodzaju sprzęt zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa, zwłaszcza jeśli jednym z jego elementów jest kamera z czujnikiem ruchu. Uchwyci ona każdy, nawet najmniejszy ruch pojawiający się na kontrolowanym obszarze. Kamera ip wykorzystuje obraz cyfrowy, ma wysoką rozdzielczość, szeroki kąt widzenia oraz detektor ruchu. Umożliwia przesyłanie obrazów poprzez połączenia sieciowe, co znacznie ułatwia monitoring i pozwala obserwować konkretny obiekt zdalnie. Jest niezastąpionym elementem skutecznego systemu monitorowania.

Rejestrator obrazu – niezbędny komponent monitoringu

Aby instalacja monitoringu wizyjnego funkcjonalnie służyła i spełniała swoje zadanie, koniecznie należy ją wyposażyć w cyfrowy rejestrator. Urządzenie to umożliwia nagrywanie obrazu przekazywanego przez kamerę. Pozyskane w ten sposób dane są zapisywane na dysku lub na innym sprzęcie współpracującym z tym ważnym akcesorium. Rejestrator monitoringu to urządzenie wykorzystujące najnowocześniejsze zdobycze technologiczne. Jest to rodzaj swoistego centrum dowodzenia, bez którego nie może się obyć żaden skuteczny zestaw monitoringu.

Zapraszamy na fonex.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *