Pokrowce na laptopa, które ułatwią Ci pracę

Laptopy to urządzenia mobilne, mimo że w wielu przypadkach zastępują tradycyjne komputery stacjonarne. Należą do sprzętów, które często wozi się ze sobą. Zabiera się je do pracy, w podróże służbowe czy na spotkania biznesowe. Zwykła torba czy plecak z powodzeniem zmieści takie urządzenie, ale bezpośrednie sąsiedztwo znajdujących się w niej innych przedmiotów może nie być zbyt korzystne dla notebooka. Aby przewozić go bezpiecznie i nie narażać na uszkodzenia, warto zaopatrzyć się w pokrowiec lub odpowiednią torbę na laptopa.

Sposoby przewożenia są różne. Niejednemu z nas zdarzyło się przewieźć sprzęt „luzem” lub w nieprzeznaczonej do tego torbie czy plecaku. Nie jest to jednak ani zbyt wygodne, ani bezpieczne. W najlepszym razie na obudowie pojawią się rysy. W najgorszym – urządzenie może nawet zostać uszkodzone. Przykładowo, częstą awarią laptopów przewożonych w niewłaściwy sposób jest pęknięcie matrycy.

Pokrowiec czy torba na laptopa?

Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, należy się zastanowić, w jaki sposób i w jakich miejscach użytkowany jest sprzęt. Dla jednych priorytetowa będzie jak największa ochrona urządzenia i możliwość szybkiego i swobodnego zabrania go, dla innych z kolei istotne będzie także dodatkowe miejsce na rzeczy potrzebne do pracy.

Wybór torby na laptopa to rozwiązanie doskonałe dla tych, którzy oprócz samego komputera potrzebują zmieścić w niej także dodatkowe akcesoria (myszka, dodatkowa klawiatura, słuchawki, zasilacz), a także niezbędne do pracy dokumenty, akta itp. Torba ma odpowiednie przegrody i kieszenie, zmieszczą się w niej również długopisy, codzienna prasa, książka lub np. specjalna podstawka pod laptopa, dzięki której praca będzie wygodniejsza. Z powodzeniem zastąpi teczkę czy aktówkę. Torby wyposażone są w paski na ramię, które w łatwy sposób doczepia się za pomocą solidnych karabińczyków, co stanowi dodatkowe ułatwienie podczas transportu sprzętu.

Etui na laptopa jest niewielkie, zmieści się w nim tylko samo urządzenie i ewentualnie zasilacz. Przeważnie są to pokrowce, które dokładnie przylegają i okrywają urządzenie. Tzw. etui typu sleeve są wytwarzane zazwyczaj do urządzeń o przekątnej ekranu do 15″. Taki futerał to dobry wybór, jeżeli w perspektywie mamy dalszą podróż i nie chcemy się obarczać dodatkową sztuką bagażu. Zabezpieczonego w ten sposób laptopa można bezpiecznie włożyć do większej torby, plecaka czy walizki. Etui te wykonane są często z neoprenu, odpornego na wilgoć materiału, a także z poliestru lub poliuretanu. Najbardziej eleganckie modele produkuje się ze skóry. Niektóre z nich mogą również pełnić funkcję torby, dołącza się do nich wtedy pasek na ramię – wyjaśnia doradca klienta ze sklepu internetowego Nasmartfona.pl.

Duża część tego typu pokrowców to produkty uniwersalne, pasują do większości urządzeń o określonych wymiarach. Są też futerały przeznaczone tylko do konkretnych modeli notebooków. Zapewniają doskonałą ochronę dla sprzętu. Mają odpowiednio wycięte otwory, dopasowane do wszystkich portów laptopa i nie wymagają zdejmowania podczas korzystania z urządzenia, co jest dużym usprawnieniem dla użytkownika. Wkomponowana w obudowę składana podstawka to również spore udogodnienie podczas pracy.

Jak bezpiecznie przewozić laptopa?

Warto na koniec przypomnieć kilka zasad prawidłowego transportowania laptopów. Należy pamiętać, żeby starać się trzymać urządzenie w pozycji pionowej. Jest ona znacznie bezpieczniejsza niż pozioma, ponieważ zmniejsza ilość drgań przenoszonych na sprzęt, które mogą uszkodzić matrycę lub dysk twardy. Z kolei przewożąc urządzenie z podłączonym zasilaczem czy odbiornikiem od myszki bezprzewodowej, ryzykujemy awarię któregoś z gniazd. Oczywiście należy też unikać przewożenia sprzętu włożonego luzem do zwykłej torby lub plecaka, dzięki czemu nie narazimy go na zarysowania lub nawet uszkodzenia obudowy. Warto zaopatrzyć się w odpowiedni pokrowiec lub torbę przeznaczoną do laptopa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *