Dlaczego warto tworzyć aplikacje webowe i na czym polega ich moc?

Aplikacje internetowe dzisiaj są wykorzystywane niemal w każdej sferze życia. Dla firm stanowią potężne zasoby wspierające sprzedaż usług, czy towarów. Dostosowane do potrzeb aplikacje webowe to niestandardowe oprogramowanie, systemy operacyjne i elastyczne rozwiązania dopasowane do Twoich Klientów. Dlaczego jeszcze warto tworzyć aplikacje webowe?

Dedykowane aplikacje webowe — biznesowe wsparcie Twojej firmy

Dedykowane aplikacje webowe to siła Twojego biznesu. Choć żyjemy w czasach, w których dostęp do aplikacji jest łatwy i nie wymaga inwestowania żadnych pieniędzy — nie zawsze warto korzystać z rozwiązań podanych na tacy. Zwłaszcza takiej, z której może skorzystać każdy. Dlaczego?

Jeśli korzystasz z bezpłatnych, ogólnodostępnych rozwiązań — z dużym prawdopodobieństwem korzysta z nich również Twoja konkurencja. A jeśli tak, to trudno o wyróżnienie się, przynajmniej w tej warstwie dotyczącej rozwiązań technologicznych. Dyskusyjną kwestią jest również bezpieczeństwo danych. Dostęp do nich mają zazwyczaj liczne podmioty, które trudno jest skontrolować.

Zalety aplikacji webowych tworzonych na miarę Twojej firmy

Dedykowane aplikacje webowe sprawdzają się zarówno w dużych przedsiębiorstwach wymagających niestandardowych, spersonalizowanych funkcjonalności, jak i w małych firmach, które od razu decydują się na optymalne rozwiązania. Aplikacje tego typu są dostępne z poziomu przeglądarki, zazwyczaj cechują się przyjaznym i intuicyjnym interfejsem użytkownika. Aby z nich korzystać, niezbędny jest dostęp do Internetu, który w dzisiejszych czasach nie stanowi wyzwania. W przypadku braku dostępu do Internetu — dane nadal są bezpieczne na zewnętrznym serwerze. Aplikacje webowe tworzone z myślą o Twojej firmie to:

  • większa produktywność i optymalizacja procesów,
  • rozwój technologii w kierunku zbieżnym z potrzebami przedsiębiorstwa,
  • aktywne obserwowanie i wyciąganie wniosków z user experience,
  • zabezpieczenie przed zewnętrznymi zagrożeniami, 
  • kompleksowe zarządzanie danymi, 
  • łatwe i szybkie podejmowanie decyzji, 
  • integracja z systemami dostępnymi w Twojej firmie.

Strona internetowa a aplikacja internetowa

Klienci często zadają sobie pytanie, czy jest to jedno i to samo. Strona www ma charakter informacyjny, z kolei aplikacja z założenia ma charakter interaktywny. To podstawowa różnica, która z punktu widzenia użytkownika nie zawsze jest widoczna na pierwszy rzut oka. Różnicą pomiędzy witryną internetową a aplikacją wyraża się również w stosowanych technologiach i językach programowania.

Witryny internetowe zbudowane są na plikach HTML (język znaczników, opisujących ich strukturę) i stylach CSS (wygląd strony). Z kolei aplikacje web wykorzystują technologię, która umożliwia zaawansowaną komunikację z serwerem (PHP, Node.js, ASP.NET, JSP, JavaScript, AJAX). Jeśli po otwarciu przeglądarki znalazłeś się na stronie, na której możesz założyć konto, zrobić zakupy, dokonać rezerwacji — masz do czynienia z aplikacją webową.

Da Vinci Studio: aplikacje szyte na miarę Twojego biznesu

Da Vinci Studio to zespół pozytywnych programistów, którzy nie boją się wyzwań. Dostarczamy naszym Klientom optymalnych dedykowanych aplikacji webowych i mobilnych, wspieramy wiedzą i ludźmi (outsourcing programistów). Dostarczamy funkcjonalności i rozwiązań, których rozwój jest zbieżny z celami biznesowymi naszych Klientów. Jeśli zastanawiasz nad skorzystaniem z naszych usług, skontaktuj się z nami — nie gryziemy. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *