Który system od Microsoft warto wybrać?

Który system od Microsoft warto wybrać? A może jesteś już zainteresowany Windows 11, ale zastanawiasz się, jakie są jego wymagania sprzętowe oraz jakie funkcje oferuje? Szczegóły na temat Windows 11 znajdziesz w niniejszym artykule. Zapraszamy do lektury.

  1. Co oferuje Windows 11?
  2. Jakie są wymagania sprzętowe Windows 11?
  3. Windows 11 Home vs Windows 11 Professional – który wariant wybrać?

Najnowszym systemem od Microsoft aktualnie jest Windows 11. Od swoich poprzedników wyróżnia się nie tylko nowym menu Start, czy wyglądem okien i designem, ale także poprawionym systemem przełączania się pomiędzy pulpitami czy ulepszonymi narzędziami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo. Co jeszcze oferuje Windows 11? Odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Co oferuje Windows 11?

Czy warto zaktualizować swój system do Windows 11? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – tak! Dlaczego? Ponieważ producent przygotował dla swoich użytkowników szereg różnorodnych pożytecznych funkcji, a dodatkowo poprawił działanie pewnych rozwiązań i narzędzi, które wcześniej zawodziły czy nie podobały się innym. Ponadto Microsoft zwiększył bezpieczeństwo i wprowadził kilka istotnych zmian, jeśli chodzi o sam design systemu. Dzięki nowym grafikom ikon czy stylowym motywem sama praca w środowisku staje się przyjemniejsza. Odświeżono także niektóre aplikacje, w tym MS Paint, kalkulatora czy Microsoft Store. Za estetykę Windows 11 odpowiada między innymi automatyczny tryb HDR, który jest w stanie odwzorować szerszą gamę wyrazistych barw.

Ale odświeżony wygląd to nie jedyne zmiany, jakie wprowadzono w niniejszy system. W Windows 11 bez problemu stworzysz wirtualny pulpit lub zintegrujesz system z Microsoft Teams. Te opcje zdecydowanie ułatwiają kontakt z innymi współpracownikami czy zarządzanie różnego rodzaju projektami. Ponadto system został wyposażony w Direct Storage. Dzięki temu każdy problem związany ze zbyt wolnym ładowaniem się grafik w grach komputerowych jest dużo szybciej rozwiązywany.

Najnowszy system znajdziesz między innymi na stronie https://kluczesoft.pl/windows/89-microsoft-windows-11-professional-0885370920857.html w atrakcyjnej cenie. Nie zwlekaj i już teraz zaktualizuj system na swoim komputerze lub laptopie. Windows 11 to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla edukacji, ale i dla deweloperów, przedsiębiorców oraz do użytku domowego.

Jakie są wymagania sprzętowe Windows 11?

Jak zainstalować system Windows 11? Zanim w ogóle zdecydujesz się na zmianę, sprawdź, czy Twoje urządzenie spełnia wymagania sprzętowe. Minimalne wymagania sprzętowe obejmują 1GHz procesor z przynajmniej 2 rdzeniami, procesor 64-bitowy lub taki, który jest zgodny ze standardem System on a Chip. W przypadku pamięci wymagana jest pamięć RAM 4GB, a miejsce na dysku – minimum 64 GB. Jeśli chodzi o kartę graficzną, musi to być przynajmniej DirectX 12 ze sterownikiem WDDM 2.0. Do skonfigurowania Windows 11 Home potrzebujesz także połączenia z Internetem oraz konta Microsoft. 

Windows 11 Home vs Windows 11 Professional

Zastanawiasz się, który wariant Windows 11 wybrać? Lepszą opcją będzie Windows 11 Home czy Professional? W obu przypadkach otrzymujesz między innymi możliwość obsługi urządzeń dotykiem, piórem lub głosem, wysoką jakość grafiki czy bezproblemowe przełączanie pulpitów. Zarówno wariant Home, jak i Professional mają również układy przyciągania oraz szybką i przede wszystkim bezpieczną przeglądarkę. Jakie zatem są różnice między produktami?

W Windows 11 Professional znajdziesz więcej różnorodnych rozwiązań, które związane są przede wszystkim z bezpieczeństwem systemu. Wprowadzono między innymi szyfrowanie urządzenia czy Windows Information Protection – czyli system zabezpieczeń, który ułatwia ochronę wszystkich firmowych danych. Do zalet wariantu Professional zalicza się również szyfrowanie korporacyjnej kolasy czy bezproblemowe zarządzanie danymi w chmurze. Ta ostatnia funkcja daje wiele możliwości, jeśli chodzi o pracę zdalną.

Windows 11 Home poleca się głównie do użytku domowego. Sprawdzi się nie tylko dla uczniów, potrzebujących sprzętu do nauki, ale także do prostych zadań biurowych, grania w gry, przeglądania Internetu czy oglądania filmów i seriali. Raz zainstalowany system Windows będzie bez problemów działał przez długi czas. Warto tylko zadbać o utworzenie kopii zapasowej plików, które są najważniejsze. Dzięki temu nawet jeżeli najnowsza wersja systemu Windows nie zainstaluje się prawidłowo jak typowa aktualizacja funkcji systemu Windows, to będzie można przywrócić dane.

Warto tylko pamiętać o sprawdzeniu minimalnych wymagań sprzętowych, aby po zainstalowaniu uaktualnienia nie doszło do problemów z działaniem wynikających z tego, że sprzęt nie spełnia minimalnych wymagań sprzętowych. Można to sprawdzić za pośrednictwem usługi Windows update lub przeglądarki Microsoft Edge. Wielu informacji na temat tego, jak przebiega proces aktualizacji można uzyskać w ramach programu Windows insider. Przy instalowaniu stworzone zostaną tymczasowe pliki, które system Windows wyczyści po kilku dniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *