Gry komputerowe – w co szczególnie gramy?

Gdybyśmy rzucili okiem na gry komputerowe pod kątem premier to cały rok 2020 mamy w ty m względzie zagospodarowany. Dotyczy to różnych platform, choćby PS4, Xbox One lub Nintendo Switch.

Rankingi

Gdybyśmy natomiast rzucili okiem na rankingi popularności to bywają one podobne i wyraźnie ukazują upodobania miłośników gier. Kierując się na przykład porównywarką Skąpiec.pl (gry pc) widzimy, że „Wiedźmin” cieszy się nadal ogromną popularnością i pewnie jeszcze bardzo długo na tę grę będzie zapotrzebowanie. To samo dotyczy „Blizzard Entertainment”, Diablo III Battle Chest” – miłośników tych gier liczy się w, co najmniej, kilkunastu milionach.

Pociągają grających możliwości przerabiania swojego ciała, możliwość bycia wolnym strzelcem i pogoń za władzę na przykładzie „Cyberpunk 2077”. Ta gra jest w zdecydowanej czołówce rankingów 2020 roku.

Duża grupa graczy kocha rozgrywki piłkarskie i w dużej mierze ich usatysfakcjonuje „Fifa 21”. Między innymi z możliwością wybrania jednego z piłkarzy, a także miejsca do rozgrywek. Dodatkowo autorzy gry rozgrywki potraktowali z humorystycznym dystansem. Chociaż realistyczny futbol uliczny zapewnia graczom „Fifa 20”.

Po drodze, wśród gier pc, w zależności od swoich pasji, chętni mogą wybrać dziesiątki innych gier, w tym, będące w czołówce rankingu: „Star Wars Jedi. Upadły zakon”, 17. Edycję platynową „Giants Farming Simulator:, „The Sims 4”, „Assassin’s Creed Valhalla” i „Grand Theft Auto”.

Ranikng mooviesroom.pl jest nieco inny, subiektywny, i dotyczy różnych platform. Tu w czołówce znajdują się miedzy innymi „Death Stranding” (PS4) o roznosicielu paczek. Potem jest Sekiro: Shadow Die Twice”. Podium zamyka kryminalne „Disco Elysium” – gracz może tu zostać bohaterem, albo nędzną kreaturą. Natomiast świat Elysium jest niekoniecznie realny.

Pierwszą trójkę jednego z rankingów gier przeznaczonych na Xbox One stanowią: „Red Dead Redemption”, strzelanina „Far Cry 5” i wojenna „Call of Duty Black Ops IIII”. W czołówce jest „Wiedźmin III” i (w pierwszej dziesiątce) dwie gry sportowe.

Premiery

Oczywiście gier premierowych są dziesiątki. Są wśród nich zarówno wielopoziomowe strzelaniny, jak i wojenne i sportowe. Na pięćdziesięciu poziomach rozgrywa się „Bite the Bullet”, cechą te j gry jest to, że wrogów musimy… pożerać, by jednocześnie ich ulepszać.

Być może swoich zwolenników znajdą kolejne gry strategiczne, między innymi, oparta na „Iliadzie” – „Troy: A Total War Saga” lub belgijska „Faeria”.

Wybór jest przeogromny i niewykluczone, ze niektóre gry „zdradzimy” na rzecz premier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *