OPPO RX17 Neo – czy warto kupić ten telefon? Sprawdzamy!

Oppo to chińska marka należąca do grupy BBK Electronics, której produkty zajmują ważne miejsce na rynku urządzeń elektronicznych w Państwie Środka. Nie zmienia to faktu, że w Polsce ta chińska firma jest raczej nieznana, ponieważ uwagę skupiają na sobie Huawei i Xiaomi. Model RX17 to telefon, który w bardzo krótkim czasie może to zmienić. Kto powinien się nim zainteresować? Przede wszystkim – osoby poszukujące wydajnego telefonu ze średniej półki.

OPPO RX17 Neo – możliwości

OPPO RX17 Neo to telefon, który zadebiutował na rynku pod koniec 2018 roku. W środku znajdziemy procesor Qualcomm Snapdragon 660 (14 nm), czyli typowe rozwiązanie ze średniej półki. Ten sam układ odpowiada za działanie popularnego w naszym kraju Xiaomi Mi 8 Lite. Identyczny jest również układ graficzny – Adreno 512. Czego można się po nich spodziewać? Na pewno telefon poradzi sobie z większością codziennych aplikacji (np. Facebooka, poczty), jednak wydajności nie sposób porównać z flagowymi telefonami, które kosztują ok. 4-5 razy więcej. Jeżeli wydajność nie jest naszym zakupowym priorytetem za wszelką cenę, warto czytać dalej.

Główne zalety

Zaletą OPPO RX17 Neo jest przede wszystkim wyświetlacz Super AMOLED, którym nie mogą pochwalić się konkurencyjne modele produkowane przez Xiaomi (nie tylko Mi 8 Lite, lecz także nowszy Redmi Note 8T). Również przekątna 6,41 cala to atut, ponieważ w korzystnej cenie otrzymamy naprawdę duży wyświetlacz. Dodatkowo warto odnotować pojemną baterię (3600 mAh), która obsługuje szybkie ładowanie. Trzecim plusem jest wygląd, który nie zdradza, że kupiliśmy telefon z nieco niższej półki. Obie kompozycje kolorystyczne, które chiński producent daje nam do wyboru (Mocha Red i Astral Blue), prezentują się równie dobrze.

Czego zabrakło?

Małym minusem OPPO RX17 Neo są plastikowe plecy. Smartfony ze średniej półki cenowej już od dawna oferowały użytkownikom dwie tafle szkła, połączone aluminiową ramką. RX17 Neo ma, oczywiście, szkło, ale tylko z przodu. Również aparaty zastosowane w tym urządzeniu mogą zastanawiać. Nie są one na pewno złej jakości, ponieważ obiektyw do selfie z matrycą 25 MP musi robić dobre wrażenie, szczególnie na średniej półce cenowej. Z drugiej strony podwójny aparat tylny (16MP + 2MP) nie jest szczytem możliwości, biorąc pod uwagę obecne standardy.

Podsumowanie

Niska cena tego telefonu ze średniej półki powoduje, że jest to urządzenie godne uwagi. Dobra wydajność i świetny ekran to jego główne zalety. Wśród telefonów za kilkaset złotych jest niewiele modeli, które oferują podobne parametry, co czyni z modelu RX 17 od Oppo okazję dla osób, którym zależy na sprawnie działającym i niedrogim telefonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *