Czy można kupić kryptowaluty za gotówkę?

Obecnie nawet osoby spoza branży krypto wiedzą o istnieniu walut cyfrowych oraz technologii blockchain. Tematy te związane są z finansami, a to z kolei interesuje większość ludzi. Wzrost zainteresowania kryptowalutami powoduje również więcej pytań na temat ich kupna za gotówkę. Czy to trudne do zrealizowania?

Chociaż płatności bezgotówkowe posiadają wiele zalet, ciężko jest sobie wyobrazić całkowitą rezygnację z gotówki. Niektóre podmioty państwowe i finansowe uważają, że takie działanie przyczyniłoby się do rozwoju gospodarczego, jednak dla wielu ludzi gotówka stanowi symbol wolności, ponieważ gwarantuje anonimowość względem rządów i korporacji, które nie mogą jej śledzić. Charakterystyka gotówki jest naturalnie związana z ideą stojącą za kryptowalutami.

Kupuj bitcoina za złotówki

Zacznijmy od tego, że nie ma potrzeby natychmiastowego zakupu całego bitcoina, ponieważ kryptowaluty powinny być dostępne dla każdego, a nie tylko dla tych, którzy są w stanie wydać kilkadziesiąt tysięcy złotych. Warto zauważyć, że wartość bitcoina utrzymuje się na stosunkowo wysokim poziomie, mimo że na rynku dopiero kończy się bessa. Można więc nabyć bitcoina „po kawałku”, ponieważ dzieli się on na 100 milionów fragmentów nazywanych SATOSHI, od nazwy osoby lub grupy osób odpowiedzialnej za jego stworzenie, czyli Satoshiego Nakamoto. Na dzień dzisiejszy, czyli 11 maja 2023 roku, 1000 SATS kosztuje około 1,14 zł złotych. W praktyce, zainwestowanie jednej złotówki może rozpocząć przygodę z inwestycjami w kryptowaluty.

Pamiętaj jednak, żeby przed pierwszą inwestycją w kryptowalutę przeprowadzić dogłębną jej analizę oraz dowiedzieć się, co wpływa na wartość bitcoina. Tylko i wyłącznie Ty jesteś odpowiedzialny za swoje inwestycyjne decyzje, dlatego edukacja w zakresie kryptowalut jest niezbędna.

A teraz przejdźmy do meritum pytania: gdzie można kupić kryptowaluty za gotówkę?

Kantory kryptowalut Kanga

Kanga to polska firma fintech, która oferuje rozwiązania ułatwiające stosowanie kryptowalut w codziennym życiu. Główną działalnością przedsiębiorstwa jest giełda kryptowalut Kanga Exchange, ale wraz z rozwojem firmy użytkownicy zyskali dostęp do innych produktów i usług, takich jak bramka płatności Kanga Pay oraz sieć kantorów kryptowalutowych Kanga Kantor. Dzięki temu Kanga Exchange stworzyła swój ekosystem narzędzi i usług, które wspierają adopcję kryptowalut.

Jeśli chcesz kupić kryptowaluty za gotówkę, to odpowiednim miejscem do tego celu są kantory kryptowalut. Kanga Kantor to sieć ponad 350 punktów kantorowych, rozlokowanych na terenie 11 krajów, w tym Polski, Niemiec, Czech i Ukrainy, gdzie można dokonywać transakcji kupna i sprzedaży kryptowalut za pomocą fiducjarnej gotówki. Firma stale się rozwija i planuje ekspansję na kolejne kraje i kontynenty, aby umożliwić dostęp do kryptowalut niezależnie od lokalizacji.

Skorzystanie z kantoru kryptowalutowego jest dziecinnie proste

Jeśli korzystałeś wcześniej z systemu płatności BLIK, to będzie Ci łatwiej kupić kryptowaluty w kantorze. Kantory kryptowalut działają podobnie do BLIK – będzie Ci potrzebny kod oraz telefon z aplikacją do potwierdzania transakcji.

Najpierw należy zarejestrować konto na platformie Kanga Exchange i zainstalować aplikację mobilną Kanga Wallet. Aby odnaleźć stacjonarny kantor, który oferuje kryptowaluty, można skorzystać z dostępnej na stronie mapy. Następnie, po dotarciu na miejsce, należy ustalić warunki transakcji z pracownikiem kantoru, który udzieli pomocy na każdym etapie zakupu. Pracownik poinformuje nas o aktualnej rynkowej cenie kryptowaluty. Warto zaznaczyć, że transakcje, których wartość nie przekracza 1000 euro, są anonimowe i nie wymagają weryfikacji tożsamości.

Kanga pobiera opłatę sieciową w wysokości 1% wartości zakupu, a właściciel ustaloną wcześniej prowizję. Pamiętaj jednak, że można spróbować negocjacji w celu obniżenia kosztów.

I Ty możesz skorzystać z kantoru krypto

Kantory kryptowalut są przeznaczone dla każdego, bez względu na poziom doświadczenia i znajomości technologii blockchain. W tym także dla osób starszych i mniej zaznajomionych z nowoczesnymi rozwiązaniami. Pracownicy kantorów oferują pomoc i wsparcie na każdym etapie transakcji, a także informują o aktualnej sytuacji na rynku kryptowalut.

W ciągu ostatnich lat technologia blockchain znacznie się rozwinęła. W połączeniu z dynamicznym rozwojem branży kryptowalut, można przewidywać, że ich popularność będzie nadal rosnąć. Warto więc wziąć udział w tej finansowej rewolucji i śledzić nowe narzędzia, które ułatwiają dostęp do walut cyfrowych.

A jeśli masz już krypto i chcesz się dowiedzieć jak sprzedać kryptowaluty za gotówkę, takie informacje znajdziesz na pełnym wiedzy blogu Kangi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *