Jak urządzić sypialnię dla gości?

Sypialnia dla gości w naszym domu to coś pomiędzy pokojem hotelowym a własnym M4. Dlatego nim zaczniemy urządzać sypialnię dla gości, musimy wziąć pod uwagę potrzeby odwiedzających nas.  Taka sypialnia powinna dawać swobodę i sprawiać, że goście będą się czuli w niej swobodnie. Dzięki temu goście będą chcieli częściej nas odwiedzać.

Romantyczna sypialnia dla gości

Sypialnia kocha tkaninę. Z wzajemnością! Pomysłowo użyty materiał ociepla wnętrze, zamieniając je w przytulny azyl. Nie żałuj więc w sypialni dla gości tkanin. Dzięki temu sprawnie odmienisz wygląd pokoju oraz poprawisz jakość snu. Zbytek materiałów nie oznacza konwencji pałacowej. Jeśli cenisz minimalizm – postaw na lekkie, nowoczesne tkaniny, lecz w wersji wzorzystej. Koniecznie udekoruj też ściany! Bardzo ciekawym pomysłem będzie umieszczenie a jeden z nich wielkoformatowego fotoobrazu na płótnie, który będzie charakterystycznym elementem aranżacyjnym. Wybór motywu, który będzie na nim dominować, zależy już tylko od ciebie. Jeśli zamierzeniem jest zyskanie romantycznego charakteru sypialni, pięknie prezentować się będzie fotoobraz na płótnie z najpiękniejszą sceną polskiego kina z filmu “Nocy i Dni”,w której Toliboski w białym garniturze wchodzi wchodzi do stawu i zbiera nenufary dla Barbary.

Sypialnia dla gości stylizowana na dawną

Sypialnia zaaranżowana na dawną wręcz domaga się baldachimu nad łóżkiem. Oprócz tego koniecznym elementem powinny stać się także łóżko z wezgłowiem i drewniane stoliczki przykryte serwetkami. Okno – koniecznie z zasłonami i lambrekinem. Na ścianie – np. fotografia z rodzinnego albumu, odpowiednio powiększona i naciągnięta na blejtram. To właśnie kwintesencja domowej, retro atmosfery.

Sypialnia dla gości w stylu glamour

Co najlepiej podkreśla styl glamour? Oczywiście łóżko i kinkiety. Te ostatnie najlepiej prezentują się, gdy kable zasilające ukryte są w ścianie. Kinkiet to nie tylko dodatkowe oświetlenie lecz kreator nastroju. Piękny efekt zyskamy, gdy kinkiety i lampki nocne będą pochodzić z tej samej kolekcji. Ściana naprzeciw łóżka to z kolei wymarzone miejsce do prezentacji fotoobrazów na płótnie, a kinkiety – idealne do ich oświetlenia. Obrazy z naszych zdjęć, utrwalające daną chwilę, rodzinę czy miejsce to miód na nasze serca. Coś, co sprawia, że gdy na niego spoglądamy, od razu czujemy się jak w domu.

Sypialnia dla gości umożliwi przenocowanie bliskich po rodzinnych uroczystościach. Urządzenie takiego pomieszczenia nie jest trudne. Wnętrze powinno być utrzymane raczej w minimalistycznej formie. Pozwoli nam to na utrzymanie porządku i dopasowanie kolorystyczne dodatków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *