Grasz na konsoli? Sprawdź, na co zwrócić uwagę, aby cieszyć się płynną rozgrywką

Gra na konsoli to dla wielu osób główna rozrywka i ulubiona forma spędzania wolnego czasu. Jednak czy obecne łącze internetowe na pewno zapewnia płynną grę i podnosi tym samym jakość rozgrywki? Każdy, kto choć raz zasiadł przed telewizorem podłączonym do konsoli i spotkał się z zacinaniem gry oraz opóźnieniami w reakcji, wie, jak ważny jest dopasowany i stabilny Internet. Na co jeszcze zwrócić uwagę, aby cieszyć się rozrywką w pełni?

Jaki Internet do gier wybrać? Odpowiednia szybkość i stabilność łącza zapewni płynną rozgrywkę

Internet jest tym, co często spędza sen z powiek użytkownikom konsol. Nierzadko zdarza się, że dostawcy reklamują swoje usługi jako takie, które są jednocześnie bardzo korzystne cenowo, a także zapewniają niesamowitą prędkość podczas wysyłania i odbierania danych. Jednakże realia potrafią często zweryfikować te zapewnienia, a sam użytkownik ma spory problem, ponieważ jest zobowiązany umową i nie może czerpać pełnej satysfakcji z ulubionego sposobu na rozrywkę.

Jeśli chcemy znaleźć odpowiedź na pytanie „jaki Internet do gier wybrać?”, powinniśmy na początku zastanowić się, co charakteryzuje dobrą ofertę. Dobrze, jeśli proponowany przez dostawcę pakiet gwarantuje adekwatny stosunek jakości do ceny. Najlepsi z nich proponują opcję dostosowania pakietu do możliwości finansowych klienta oraz jego wymagań względem przepustowości łącza.

Niski ping – parametr, na który warto zwrócić uwagę

Internet dla gracza powinien cechować się niskim pingiem. Czym jest ping? To skrót od terminu „Packet Internet Groper”. Jest sygnałem żądającym odpowiedzi, który wysyła się do hosta. Jego działanie pozwala sprawdzić, czy host jest dostępny, a także zmierzyć czas odpowiedzi na wysłany sygnał. To właśnie dane na temat drugiego parametru są niezwykle ważne dla gracza. Niski ping to poziom od 20 do 50 ms, jednak już na poziomie 100 ms mogą pojawić się opóźnienia, czyli lagi.

W sytuacji, gdy dane wykażą, że ping jest wysoki, będzie to oznaczać, że korzystanie z poszczególnych funkcji konsoli może zająć więcej czasu. Dotyczy to również rozgrywki – wszelkie akcje i polecenia są wykonywane z dużym opóźnieniem, a w niektórych przypadkach gracze o wysokim pingu są wyrzucani z serwerów i nie mogą po prostu kontynuować rozgrywki.

Jaki Internet do gier wybrać? Najlepsi dostawcy

Wśród najlepszych dostawców usług wymienia się m.in. Orange, Netia oraz INEA. Wśród nich znajdują się propozycje ofert Internetu, które powinny przypaść do gustu graczom.

Warto zaznaczyć, że poszczególne dane na temat usług operatorów zależą od wymagań klienta, a także lokalizacji, w której mieszka. Orange proponuje łącze o prędkości przesyłania w zakresie od 300 Mb/s do 1 Gb/s. Ceny to kolejno 59,98 i 79,98 złotych za miesiąc w okresie 24 miesięcy oraz stawki 69,98 i 89,98 zł na czas nieokreślony. W przypadku operatora Netia może być to Internet dla gracza o przepustowości od 300 Mb/s (50 zł/mies.) do nawet 1 Gb/s (60 zł/mies.). W tym zestawieniu najlepiej prezentuje się INEA. Jako jedyny dostawca proponuje klientom symetryczny Internet światłowodowy o prędkości wysyłania i pobierania na poziomie wielokrotnie wyższym niż 1 Gb/s. Dzięki takiej samej prędkości pobierania i wysyłania danych, Internet dla gracza INEA jest stabilniejszy i gwarantuje niski ping na poziomie nawet 3 ms. Według rankingu Speedtest.pl, od 2017 roku oferowane przez INEA łącze internetowe jest najszybszym Internetem w Polsce. Dzięki takiemu rozwiązaniu, każda rozgrywka na konsoli będzie płynna i szybka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *