Internet spowalnia? Wybieramy najlepsze oferty Internetu światłowodowego

Kiedy zauważasz nagłe spowolnienie działania Internetu, powodów może być kilka. Zobacz, z czego może wynikać wolniejszy Internet oraz jak się z tym uporać, jak przeprowadzić test szybkości łącza i jak wybrać najszybszy Internet w Polsce.

Dlaczego Internet zwalnia?

Jeśli zauważasz spadek szybkości łącza internetowego, wina może leżeć również po stronie ustawień technicznych, a nie tylko dostawcy usług internetowych. Jeśli np. oglądasz materiał wideo i zaczyna się on przycinać, choć pozostałe strony internetowe działają bez zarzutu, może być to spowodowane przeciążeniem serwera, na którym znajduje się oglądany materiał. Jeśli jednak ładowanie innych stron także spowalnia, wina może leżeć po stronie łącza internetowego. Jeśli łączysz się z nim przez Wi-Fi, upewnij się, że masz dobry zasięg. Modem najlepiej umiejscowić w centralnej części domu czy mieszkania oraz upewnić się, że nie jest blokowany fizycznymi przedmiotami. Czasem pomocne jest też wzmocnienie zasięgu odpowiednimi antenami. Jeśli korzystasz z usługi mającej limit przesyłu danych, nagły spadek prędkości Internetu może oznaczać wyczerpanie limitu, który odnowi się z kolejnym miesiącem.

W innych przypadkach spowolnienie Internetu może być uwarunkowane jakością samego łącza. Niektóre rozwiązania technologiczne bywają wrażliwe na warunki atmosferyczne i zmniejszają swoją wydajność np. w trakcie burzy. Wichura może też uszkodzić kable naziemne, przerywając łącze zupełnie. Inne rozwiązania technologiczne sprawiają, że Internet spowalnia w momencie, gdy korzysta z niego dużo użytkowników na danym obszarze – to wada między innymi łącza LTE (mobilnej transmisji danych).

Internet światłowodowy – rozwiązanie problemu wolnego łącza

Rozwiązaniem problemu wolnego czy niestabilnego łącza internetowego jest technologia światłowodu gwarantująca najszybszy Internet. Światłowód INEA oparty na łączu symetrycznym zapewnia prędkość wielokrotnie wyższą niż 1 Gb/s! Trudno ci porównać ją do obecnie posiadanego łącza? Możesz to zrobić poprzez test szybkości Internetu. Wejdź na stronę operatora i znajdź test szybkości łącza, by sprawdzić, jaką przepustowość osiąga ono obecnie, i jak bardzo może wzrosnąć, gdy zdecydujesz się na najszybszy Internet światłowodowy.

Światłowód to jednak nie tylko duża prędkość przesyłania danych. To także duża stabilność łącza. Światłowody biegną pod ziemią i nie są podatne na działanie warunków atmosferycznych. Natężenie cyfrowego ruchu w okolicy też nie wpłynie na obniżenie prędkości Internetu w twoim domu. Mając najszybszy Internet w Polsce możesz wygodnie oglądać filmy, seriale, grać w gry czy prowadzić wideokonferencje bez obaw o prędkość lub stabilność transmisji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *