Czym osłaniać szybkę w smartfonach?

Ekrany w nowoczesnych smartfonach są duże i delikatne, dlatego często ulegają uszkodzeniu. Mowa tu zarówno o stłuczeniach w wyniku upadku, jak i zarysowaniach związanych z noszeniem telefonu w kieszeni czy torebce wraz z innymi przedmiotami. Na szczęście istnieje kilka sposobów na uchronienie szybki w smartfonie przed uszkodzeniem. Jakie metody sprawdzają się najlepiej i o czym należy pamiętać, wybierając jedną z nich?

Szkło hartowane

Zdecydowanie najpopularniejszym produktem pozwalającym na ochronienie wyświetlacza w smartfonie przed uszkodzeniami jest szkło hartowane. Nakleja się je bezpośrednio na ekran, a w razie upadku pęka jedynie zewnętrza warstwa, osłaniając szybkę. Warto jednak pamiętać, że szkło hartowane musi być idealnie dopasowane do wymiarów i modelu telefonu. Takie rozwiązanie sprawdza się najlepiej w sytuacji, gdy ekran jest płaski, bez załamań na krawędziach.

Zbyt małe szkło hartowane może nie przykryć całego wyświetlacza. W sytuacji, gdy smartfon uderzy nieosłoniętą częścią, prawdopodobnie dojdzie do jego stłuczenia. Z tego powodu producenci oznaczają takie akcesoria modelami telefonów, z myślą o których zostały stworzone. Dzięki temu można w łatwy sposób dopasować odpowiedni wariant do swojego smartfona – tłumaczy specjalista z firmy Nasmartfona.pl oferującej etui, folie i szkła hartowane do smartfonów różnych marek.

Współczesne szkła hartowane są tworzone w taki sposób, by nie utrudniać korzystania ze smartfona. Nie zaburzają one funkcji dotykowych i w niektórych przypadkach nie zasłaniają przedniego aparatu. Pozwalają one także na swobodne działanie czujników w przednim ekranie, dlatego są bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem.

Folia ochronna

Innym rozwiązaniem jest folia ochronna, która nie chroni przed samymi upadkami, lecz pozwala na zabezpieczenie ekranu przed zarysowaniami. Wiele osób nosi smartfony w kieszeni lub w torebce w towarzystwie innych przedmiotów. Szczególnie niszczące są klucze, dlatego w sytuacji, gdy przechowujesz telefon w ten sposób, warto postawić na folię ochronną. Takie produkty są cieńsze niż szkła hartowane, a ich idealne dopasowanie do danego modelu smartfona pozwala na bezproblemowe korzystanie.

Dwustronne etui

Sposobem na ochronienie smartfona przed rysami i pęknięciem ekranu są także etui składane w taki sposób jak książka. Podobne produkty zakłada się na tył urządzenia, a następnie zamyka z przodu na magnes lub inne zapięcie. Pozwalają one na zabezpieczenie wyświetlacza zarówno przed rysami, jak i pęknięciem, ale jedynie w sytuacji, gdy etui jest zamknięte. Jeśli telefon upadnie podczas korzystania, taka forma ochrony nie wystarczy. Z tego powodu dobrym pomysłem jest wybranie szkła hartowanego oraz składanego etui jednocześnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *