Przegląd letnich butów dla dziecka

Dzieci nie zawsze przywiązują wagi do obuwia. Latem ważne dla nich jest to, by stopy nie były gołe podczas zabawy na świeżym powietrzu. Często biorą te buty, które są pod ręką, by jak najszybciej znaleźć się w gronie kolegów i koleżanek. Podobnie jest w przypadku wyjścia na spacer, czy na przyjęcie. Warto zatem zadbać o to, by obuwie było wygodne, a dziecięcy pośpiech nie przełożył się na odciski i otarcia.

Sport to zdrowie

Skoro dzieci uwielbiają szaleć na dworze, warto zadbać o odpowiednie buty, które umożliwią im wygodę podczas aktywności fizycznej. Najlepsze w tym celu będą buty sportowe. Będą mogły w nich spokojnie jeździć na rowerze, biegać na placu zabaw, a nawet hasać po lesie. Skoro mają służyć do tak wielu czynności, istotne jest przede wszystkim, by były stabilne, a ich podeszwa elastyczna. Konieczne też będzie sztywne zapięcie. Niekoniecznie muszą sięgać kostki, ale dobrze, aby były odrobinę wyższe. Idealnym obuwiem sportowym dla dzieci z pewnością będą trampki. To lekkie obuwie, które umożliwi im spokojną zabawę na świeżym powietrzu. Z uwagi na to, że dziecięce stopy rosną szybko, warto kupić trampki, które będą od nich o 5-10 mm większe.

Sandałki dla dziewczynki i chłopca na spacer

Lato oprócz zabawy i czasu wolnego, kojarzy się również ze spacerami. Z pewnością młodzi członkowie rodziny wzięliby na nie trampki, w których wcześniej biegały po podwórku, bo są pod ręką. Warto zatem zadbać o to, by znalazły się pod nią również wygodne sandały. Dzięki temu ich stopy będą mogły oddychać, co zapobiegnie odparzeniom. Ważne, aby miały zabudowany zapiętek. Zapewni to utrzymanie stóp w prawidłowym ułożeniu. W końcu spacer nie powinien kojarzyć się z niewygodą. Sandałki dla dziewczynki i chłopca powinny być wykonane z miękkiej, naturalnej skóry. Zagwarantuje to odpowiednie dopasowanie się to stóp. Koniecznie też muszą być od nich większe. Dzięki temu stop nie będą stykały się z ziemią podczas chodzenia. 5-10 mm różnicy powinno być odpowiednie.

Na basen i nad jezioro tylko klapki

Skoro lato kojarzy się z zabawą to nie może zabraknąć jej w wodzie. Wszyscy wiemy, że dzieci mogłyby z niej nigdy nie wychodzić. Niezależnie od tego, czy jest to basen, jezioro, czy morze, szaleństwo wodne nie ma końca. Żeby ta zabawa była udana i przede wszystkim bezpieczna, dobrze jest, by dzieci miały na nogach klapki, najlepiej z grubą podeszwą. Dzięki nim, zagrożenie wbicia się ostrego kamienia znika. Ich ważną zaletą jest również antypoślizgowość. Często do wypadków na basenie dochodzi przez bose stopy. Dzięki tego typu obuwiu dzieci będą bezpieczne. Dodatkowym plusem jest ćwiczenie mięśni nóg, ponieważ noszenie klapek wymaga większego wysiłku. W przeciwieństwie do trampek i sandałów, ten rodzaj obuwia powinien być odpowiednio dopasowany do stóp. Dzięki temu klapki nie będą się z nich zsuwały.

Te trzy rodzaje obuwia zapewniają dzieciom udaną zabawę w trakcie wakacji. Dzięki nim maluchy spędzą lato z ciągłym uśmiechem. Nie będzie wtedy mowy o odparzeniach, otarciach, czy różnego rodzaju niebezpiecznych wypadkach. Każdy słoneczny dzień wykorzystają w pełni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *