Mieszkasz ze współlokatorami? Zrzućcie się na multiroom!

Czym jest multiroom i jakie są jego zalety? Multiroom – jak podłączyć?

Multiroom to rozwiązanie, dzięki któremu można oglądać jednocześnie kilka różnych programów telewizyjnych na dwóch lub większej liczbie odbiorników w jednym momencie. Na przykład u popularnego operatora INEA są to aż 4 telewizory jednocześnie (przy podłączeniu odpowiedniej liczby dodatkowych dekoderów). Zaletą multiroomu jest to, że unika się kłótni o pilota (ponieważ różni lokatorzy chcą oglądać w tej samej chwili różne programy), a dodatkowo, przy wyborze specjalnego dekodera, możliwe jest także nagrywanie. Dzięki temu odtworzy się swój ulubiony program po powrocie do mieszkania, a drugi lokator będzie mógł oglądać wówczas inny kanał na żywo.

Decydując się na multiroom, nie trzeba się obawiać o jakość obrazu. Podział sygnału nie powoduje w takim przypadku żadnych zakłóceń ani pogorszenia. Wiele kanałów z multiroom dostępnych jest w jakości HD. Pozwala to doświadczyć emocji na najwyższym poziomie z poziomu fotela lub kanapy. Jeśli chodzi o kwestię, jak podłączyć multiroom – nie trzeba się tym martwić. W razie problemów wystarczy poprosić o pomoc technika.

Multiroom – ile to kosztuje?

Multiroom to dodatek, za który nie trzeba dużo płacić. Dopłata doliczana jest do comiesięcznego rachunku za telewizję i nie powinna przekraczać kilkunastu do 20 złotych za możliwość oglądania programów na dodatkowym odbiorniku.

Przy mieszkaniu ze współlokatorami można się na taką opłatę zrzucić, przez co będzie ona jeszcze mniejsza. Szczególnie, gdy różni lokatorzy chcą oglądać w danym momencie różne programy telewizyjne. Jest wygodne chociażby podczas życia studenckiego, kiedy wydatki są bardzo duże, a przychody ograniczają się zwykle do pieniędzy od rodziców, stypendium lub zarobków podczas pracy dorywczej. Wielu operatorów oferuje ponadto multiroom zupełnie za darmo w ramach korzystania z niektórych, droższych pakietów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *