Office 365 to teraz Microsoft 365. Co się zmieniło?

Pakiet Microsoft Office kojarzony jest przez właściwie każdego użytkownika komputera. Wiele osób wykorzystuje go zarówno w pracy, jak i w domu. Mimo to Microsoft zdecydował się przemianować swój szlagierowy produkt, Office 365, czyli pakiet biurowy sprzedawany w modelu subskrypcyjnym, na Microsoft 365. Czy to jedynie kosmetyka, czy nadanie nowej nazwy wiąże się jednak z poważniejszymi zmianami?

Coś więcej niż pakiet biurowy

Głównym argumentem Microsoftu za zmianą nazwy jest fakt, że pakiet Office 365 przestał się ograniczać do kluczowych programów biurowych. Obejmuje wiele aplikacji i usług, które usprawniają pracę zespołową, takich jak:

  • Microsoft Teams – usługa składająca się z zestawu narzędzi i usług przeznaczonych do pracy zespołowej. Pozwala rozmawiać na czacie, organizować wideokonferencje oraz łatwo wymieniać się dokumentami między pracownikami, studentami czy uczniami.
  • Microsoft Planner – organizator pracy zespołowej. Umożliwia tworzenie tablic Kanban z zastosowaniem pełnych zawartości kart zadań z plikami, list kontrolnych czy etykiet. Dobrze współdziała z Microsoft Teams.
  • OneDrive – osobisty magazyn w chmurze. Każdy użytkownik ma 1 TB miejsca na swoje pliki, do których może uzyskać dostęp w dowolnym miejscu i na dowolnym urządzeniu. Może je także łatwo udostępnić innym osobom.

Wraz ze zmianą nazwy niektóre aplikacje otrzymały nowe funkcje. Microsoft zwiększył możliwości Microsoft Editora – programu wytykającego błędy w Wordzie oraz innych programach pakietu Office 365. Teraz korzysta on ze sztucznej inteligencji, dzięki czemu poprawia nie tylko literówki i błędy ortograficzne, ale także składnię i stylistykę tekstu. W PowerPoincie sztuczna inteligencja jest zaś w stanie automatycznie podpowiedzieć, jaki układ slajdu zastosować czy jakiego zdjęcia tła użyć.

Jak zmieniły się nazwy planów Office 365?

Każda zmiana nazewnictwa wprowadza trochę zamieszania. Oto jak nazywają się teraz plany dla firm:

  • Office 365 Business Essentials to teraz Microsoft 365 Business Basic,
  • Office 365 Business i Pro Plus to teraz Aplikacje Microsoft 365 dla firm,
  • Office 365 Business Premium to teraz Microsoft 365 Business Standard,
  • Microsoft 365 Business to teraz Microsoft 365 Business Premium.

Plany dla użytkowników domowych zmieniły zaś nazwy w następujący sposób:

  • Office 365 Personal to teraz Microsoft 365 Personal,
  • Office 365 Home to teraz Microsoft 365 Family.

Nazewnictwo pakietów Office 365 w wersjach Enterprise (E), dla szkół (A), dla instytucji rządowych (G) oraz dla pracowników pierwszej linii (F) nie zostało poddane modyfikacji. Pakiety sprzedawane w ramach licencji dożywotniej, z których najnowszym jest Office 2019, także pozostały przy swoich obecnych nazwach. Nie zmieniła się też ich zawartość.

Jeśli chcesz zaopatrzyć się w jedną z wersji pakietu Office, a przy okazji nie przepłacić, zapoznaj się z ofertą sklepu Klucz-System. Znajdziesz w nim różne wersje pakietu biurowego od Microsoftu (od edycji 2011, przez 2013, 2016 i 2019, aż po 365) zarówno w wersji pudełkowej, jak i w postaci klucza – wszystkie w bardzo korzystnej cenie.

fot. Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *