Firmowa infrastruktura IT – komu zlecić zarządzanie?

Zarządzanie zasobami komputerowymi w firmie to bardzo ważny aspekt prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Każda współczesna firma musi dysponować odpowiednią infrastrukturą IT, ale przede wszystkim skutecznie nią zarządzać. Wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy zdecydować się na wewnętrzny zespół specjalistów, czy może outsourcing IT. W poniższym artykule przedstawimy optymalne rozwiązanie, jakim jest polski system ITManager (centralne zarządzanie komputerami).

Profesjonalne usługi informatyczne – na co się zdecydować?

Budowanie wewnętrznego zespołu IT to rozwiązanie, od którego odchodzi coraz więcej firm. Nie da się ukryć, że jest to kosztowne i wymaga zaangażowania (niezbędne są szkolenia dla specjalistów) oraz pełnej obsługi kadrowej.

Przedsiębiorcy wolą się skupić na swoich celach biznesowych, a kwestie zarządzania komputerami powierzyć specjalistom w ramach outsourcingu czy centralnego zarządzania infrastrukturą IT. Skupimy się na tym drugim rozwiązaniu, które w ostatnim czasie zyskuje na popularności.

Centralne zarządzanie komputerami – na czym to polega?

Współczesne usługi IT są niezwykle szerokie i dostosowane do potrzeb każdej branży. Należy do nich centralne zarządzanie komputerami, czyli oprogramowanie umożliwiające administratorom zdalne zarządzanie infrastrukturą IT, a także zarządzanie urządzeniami mobilnymi.

Takie rozwiązanie pozwala na automatyzację zadań (instalacja oprogramowania, aktualizacje systemu operacyjnego, tworzenie kopii zapasowych i bieżące rozwiązywanie problemów w przypadku awarii). Jest to również inwentaryzacja sprzętu IT czy monitoring sieci LAN oraz inne niezbędne działania związane z zarządzaniem zasobami komputerowymi.

Program IT Manager – wsparcie każdej firmy

W ramach usług informatycznych warto skorzystać z polskiego systemu IT Manager. Obsługa informatyczna przy pomocy tego narzędzia obejmuje takie działania jak:

 • Baza konfiguracji komputerów oraz oprogramowania
 • Zarządzanie legalnością oprogramowania
 • Zdalne zarządzanie i automatyzacja
 • Centralne zarządzanie zasobami
 • Komunikator do wykorzystania wewnątrz firmy
 • Monitoring sieci LAN
 • Zarządzanie uprawnieniami i wsparcie procesów RODO
 • Monitoring użytkowników

Usługi IT – dlaczego warto się zdecydować na centralne zarządzanie zasobami informatycznymi?

Dbałość o utrzymanie sprzętu komputerowego, wsparcie techniczne oraz właściwe zarządzanie infrastrukturą IT ma kluczowe znaczenie. Wykorzystanie do tego celu oprogramowania do centralnego zarządzania niesie za sobą liczne korzyści:

 • Bezpieczeństwo – to zabezpieczenie przed instalacją niepożądanego czy nielegalnego oprogramowania, a ponadto wysoki poziom ochrony danych osobowych czy wrażliwych informacji.
 • Oszczędność – korzystanie z usług IT to oszczędność finansowa.
 • Jakość – możesz liczyć na wysoki poziom wykonanych prac i skupić się na celach biznesowych.
 • Większa skuteczność i wydajność działu IT.
 • Elastyczność – obsługa IT obejmuje te czynności, które są potrzebne. Bez problemu dopasujesz ich zakres do swoich potrzeb.
 • Polski producent – IT Manager to oprogramowanie skonstruowane w oparciu o polskie prawodawstwo, a co za tym idzie zgodne z polskim porządkiem prawnym i organizacyjnym. Wsparcie również jest dostępne w języku polskim.

Podsumowując; najlepszym rozwiązaniem dla każdego współczesnego przedsiębiorcy jest centralne zarządzanie zasobami komputerowymi. To wymierne oszczędności, a także gwarancja bezpiecznego zarządzania komputerami i wysokiej jakości usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *