Programowanie interaktywne w systemie CAM

Temat jest dość szeroko poruszany na różnych forach, dotyczących tematyki wykorzystania danych CAD w systemach CAM do tworzenia programów sterujących NC. Programowanie w CAD/CAM odbywa się zazwyczaj według dwóch koncepcji. Przejmowanie danych odbywa się w sposób bezpośredni, dzięki zintegrowanemu systemowi, w którym moduł NC wykorzystuje tę samą bazę danych oraz interfejs użytkownika. Druga możliwość obejmuje pośrednie przejmowanie danych z systemu CAD, za pomocą programu specjalnego procesora.

Programowanie w CAMdivision®

Firma CAMdivision oferuje najlepsze i nowatorskie rozwiązania w zakresie specjalistycznego programowania oraz projektowania w systemach CAM. To pierwszy w Polsce autoryzowany partner handlowy Siemens Industry Software, który otrzymał prestiżowy tytuł Platinum Smart Expert w dziedzinie NX CAD/CAM. Otrzymana nagroda jest związana bezpośrednio z ideą Industry 4.0, tzn. projektowania części kompozytowych Fibersim, robotów NX CAM Robotics oraz druku 3D tworzyw i metalu oraz tłumaczenia interfejsu NX 4.0-8.0 na język polski.

Na czym polega programowanie CAD/CAM?

Cały proces rozpoczyna się od wykonania projektu konstrukcyjnego w systemie CAD 3D poprzez zaprojektowanie technologii w systemie CAM. Odbywa się to po przygotowaniu i uruchomieniu systemu na obrabiarce CNC. Integracja CAD CAM bywa dość prosta i łatwa do nauki, a także znacznie przyspiesza programowanie procesów NC. Programowanie CAD CAM proponuje szybki przepływ pracy i zapewnia skuteczne połączenie rdzeni, przy natychmiastowym i bezpośrednim dostępie do wszystkich funkcji CAD. Powoduje to znaczne przyspieszenie procesów produkcyjnych, czyli znaczne ulepszenie dotychczasowych metod pracy. Firma CAMdivision proponuje szereg innowacyjnych rozwiązań, które zostały docenione na całym świecie. Aktywnie uczestniczy również w testach najnowszych wersji, ze względu na włączenie do prestiżowego programu NX EAP (Early Adopter/Access Program). Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę europejskiego lidera www.camdivision.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *