UVC technology – nowoczesne rozwiązania w dezynfekcji!

Oddychanie czystym powietrzem, które wolne jest od wszelkich zanieczyszczeń to niezbywalne prawo każdego z nas. Najnowsze technologie i wiedza pozwalają nam korzystać dziś z urządzeń, dzięki którym można wyeliminować ponad 99,9% bakterii i innych szkodliwych mikroorganizmów z powietrza, którym oddychamy w biurach, halach, magazynach czy innych miejscach pracy, w szkołach i w instytucjach. Jaką rolę w dezynfekcji powietrza odgrywa promieniowanie UVC?

Biobójcze promieniowanie – co warto o nim wiedzieć?

Bakterie oraz inne zanieczyszczenia mikrobiologiczne to coś z czym spotykamy się na co dzień, często nie zdając sobie z tego sprawy. Okres szalejącej pandemii Covid – 19 tym bardziej uczulił nas wszystkich na to, jak ważne jest oddychanie czystym i nieskażonym powietrzem, które wolne jest od czynników chorobotwórczych.

Jak można oczyszczać powietrze wykorzystując tzw. UVC technology i czym ona jest? Promieniowanie ultrafioletowe zwane jest także nadfioletowym, jest to promieniowane elektromagnetyczne, którego długość fali wynosi 10 nm do 400 nm i jest niewidzialne dla ludzkiego oka. Takie promieniowanie podzielić można na trzy podzakresy, a są to: nadfiolet bliski (UVA), nadfiolet średni (UVB) oraz nadfiolet daleki (UVC). Promieniowanie UVC naturalnie niemal nie występuje, a to dlatego, iż pochłaniane jest przez atmosferę okołoziemską i nie ma możliwości dotrzeć do powierzchni Ziemi. Dlatego też UVC technology emitująca to promieniowanie robi to w sposób całkowicie sztuczny, dzięki odpowiednim rodzajom oświetlenia. Technologia ta wykorzystywana dziś jest nie tylko do oczyszczania powietrza, ale i do dezynfekcji różnego rodzaju powierzchni. Promienie UVC są silnie biobójcze, co czyni je jednymi z najefektywniejszych metod dezynfekcji.

Jak to działa – czyli o technologii promieniowaniu UVC w dezynfekcji

Marka Klingenburg to jeden z producentów najwyższej klasy urządzeń do dezynfekcji wykorzystujących promieniowanie UVC. Urządzenia te dobrać można do powierzchni, która ma być poddana oczyszczeniu oraz do rodzaju samego pomieszczenia, gdzie zamontowana ma być ta technologia.

Innowacyjna linia urządzeń UVC technology wykorzystana może być w domach jednorodzinnych, w biurach, w budynkach użyteczności publicznej jak i w halach i w magazynach. Są to urządzenia bardzo żywotne, które bez szwanku działać mogą nawet do 12 000 godzin. Montuje się je w kanałach wentylacyjnych lub w sekcjach centrali klimatyzacyjnych, a więc w miejscach gdzie występują wysokie wartości przepływu powietrza.

Stosowanie promieniowania UVC w celu dezynfekcji powietrza wymaga środków ostrożności, dlatego najrzetelniejsi producenci używają najwyższej jakości komponentów, których działanie zgodne jest z restrykcyjnymi normami i atestami PZH. Promieniowanie UVC eliminuje nawet 99,9% mikroorganizmów z powietrza, a technologie Klingenburg są tak skonstruowane, iż pracować mogą 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Tego typu dezynfekcja jest tym zdrowsza, gdyż ogranicza do zera potrzebę stosowania jakichkolwiek środków chemicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *