Model LG V30 to telefon, który może szybko przypaść do gustu. Jest nieco tańszy niż flagowce Samsunga czy Apple, jednak potrafi pozytywnie zaskoczyć. Jak? Poznaj pięć funkcji, które wywołują efekt WOW.
Po wyjęciu z pudełka wprost trudno oderwać wzrok od dużego, bo aż sześciocalowego, wyświetlacza OLED QHD+ FullVision. Gdy włączymy urządzenie, emocje stają się jeszcze większe. Technologia OLED sprawia, że obcujemy z niezwykle wyraźnymi i realistycznymi obrazami. Na razie trudno wyobrazić sobie, żeby smartfon mógł mieć coś więcej.
LG V30 wyposażono w szklany obiektyw w Crystal Clear F1.6, dzięki któremu zrobimy dobre zdjęcie niemal w każdych warunkach. Do dyspozycji mamy dwa przednie i jeden obiektyw tylny. Z przodu możemy skorzystać z obiektywu szerokokątnego (13 MP, 120 stopni) lub normalnego (16 MP, 71 stopni). Dodatkowo LG V30 pozwala rejestrować świetne filmy. Tryb Cine Video powoduje, że kolory są żywsze, a to co rejestrujemy, bardziej dynamiczne.
Smartfony rzadko powstają po to, żeby sprostać wymaganiom melomanów, jednak LG V30 to jedna z najbardziej zaawansowanych konstrukcji pod względem dźwięku. Poczwórny przetwornik Hi-Fi (Quad DAC) pozwala poczuć się, jak na koncercie. Telefon ma również wbudowaną brytyjską technologię Master Quality Authenticated (MQA), która umożliwia odtwarzanie muzyki na urządzeniu mobilnym bez straty jakości w porównaniu do oryginalnego nagania. Bardzo dobrze wypadają też cyfrowe filtry LG, które wpływają pozytywnie na doznania dźwiękowe.
Pod względem wizualnym uwagę zwraca przede wszystkim duży i elegancki wyświetlacz. Obudowa telefonu jest dostępna w kilku kolorach, a materiał, z którego ją wykonano (aluminium) sprawia, że ogólne wrażenia estetyczne są bardzo dobre. Wygląd to zresztą nie wszystko, ponieważ telefon jest niezwykle wytrzymały. Przeżyje zarówno uderzenia, jak i kontakt z wodą (normy IP68 i MIL-STD-810G). Powłoka Gorilla Glass 5 wzmacnia dodatkowo ochronę ekranu.
Inżynierom z Korei przyświecała myśl, że telefon może stać się przyjacielem człowieka. Widać to szczególnie dobrze w przypadku dwóch technologii: Floating Bar oraz Emotional Haptic. Pierwsza to element autorskiej nakładki na Androida: pływający pasek pozwala trzymać ulubione aplikacje tam, gdzie chcemy, niekoniecznie z boku telefonu. Sami możemy wybrać umiejscowienie paska. Druga to wrażliwość telefonu na dotyk, która umożliwia łatwiejsze wykonywanie czynności, takich jak odbieranie powiadomień czy dostrajanie aparatu.